Hlavní menu:

09.01.2017, autor: KOK, kategorie: Kontejnerové překladiště Malešice

Rada MČ P14 vyslovila jasné NE stavbě kontejnerového terminálu v Malešicích

MČ Praha 14 požaduje podrobit záměr posouzení podle zákona č. 100/2001 Sb., zejména ze skutečné kapacity terminálu a jejího vlivu na veřejné zdraví a životní prostředí.

Anketa

Souhlasíte s výstavbou kontejnerového terminálu v Malešicích?
Nesouhlasím (36%)
 
Souhlasím (32%)
 
 
Rada MČ P14 vyslovila jasné NE stavbě kontejnerového terminálu v Malešicích

Rada městské části Praha 14 přijala usnesení č. 14/RMČ/2017 k návrhu stanoviska městské části Praha 14 k oznámení podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, záměru "Terminál Malešice“.

Rada městské části Praha 14 se usnesení č. 14/RMČ/2017 seznámila s oznámením podle dle přílohy č. 4 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (dále jen zákon), záměru " Terminál Malešice“ a ve svém usnesení:

ZÁSADNĚ NESOUHLASÍ

s předloženým záměrem "Terminál Malešice", protože dojde ke zvýšení provozu nákladní dopravy a následně ke zhoršení životních podmínek v celé dotčené oblasti Prahy

POŽADUJE

podrobit záměr "Terminál Malešice" posouzení dle citovaného zákona se zahrnutím připomínek MČ Praha 14 uvedených v příloze č. 1 tohoto usnesení» Přejít na článek Rada MČ P14 vyslovila jasné NE stavbě kontejnerového terminálu v Malešicích na webu https://www.praha14.cz/.

Ke stažení: Usnesení č. 14/RMČ/2017 k návrhu stanoviska městské části Praha 14 k oznámení podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, záměru "Terminál Malešice“, 296 kB;
Příloha č. 1 k usnesení č. 14/RMČ/2017 k návrhu stanoviska městské části Praha 14 k oznámení podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, záměru "Terminál Malešice“, 2 MB

Ke stažení: Kontejnerový terminál Malešice

Kontejnerový terminál Malešice

Společnost Rail Cargo Operator – CSKD prosazuje výstavbu kapacitního kontejnerového překladiště v Malešicích, které výrazně zasáhne své okolí hlukem vyvolanou dopravou těžkých kontejnerových návěsů.

Všechny navržené varianty jsou silně kapacitně poddimenzované (pouze 3 páry vlaků a 90 kamionů v jednom směru za den).

Není žádný důvod v tomhle místě kontejnery skládat z vlaku, skladovat a odvážet po silnici. Při perspektivě, že terminál se tu nestaví na 5 let a Praha se bude dále rozvíjet je toto řešení zcela špatné.

01.01.2017 14:53:44

Kontejnerový terminál Malešice

Kontejnerový terminál Malešice
Malešice - návrh kontejnerového terminálu

Vlastní záměr navržený společností Rail Cargo Operator – CSKD představuje realizaci kontejnerového překladiště včetně obslužných kolejí v délce 700 metrů a celého zázemí. Návrh obsahuje překladiště v dispozičním uspořádání na 6 kolejí v obslužné délce 700 m a uspořádáním depa do 12-ti řad nebo do 9-ti řad (varianta B a C). Obsluha překladiště je plánována dvěma portálovými elektrickými jeřáby pro obsluhu překladiště a kolesový manipulátor Hyster H18-23XM-12EC.

Ke stávajícímu rozsahu dopravy by měli přibýt pouze 3 páry Nex vlaků do kontejnerového terminálu v trase Praha-Libeň – Praha-Malešice a zpět (z toho jeden pár vedený v nočních hodinách). Pro obsluhu areálu má být k dispozici 30 parkovacích stání, předpokládá se 30 příjezdů a 30 odjezdů osobních automobilů za den. Objem kamionové dopravy se předpokládá v objemu 125 kamionů v jednom směru za den.

Všechny navržené varianty jsou silně kapacitně poddimenzované (pouze 3 páry vlaků a 125 kamionů v jednom směru za den). Zhruba se stejnou kapacitou probíhala EIA PHA259 v roce 2006 – 2007, ale to byl záměr posuzován jako I. etapa (pouze 2 koleje o délce 450 m). Plánované 3 páry Nex vlaků obsadí svou délkou 3 koleje a další tři koleje jsou tedy volné jako rezerva. Pokud tedy je v oznámení počítáno s kapacitou 3 párů Nex vlaků a objemem kamionové dopravy v rozsahu 125 kamionů v jednom směru za den, tak tento objem se v pohodě a s rezervou se dá zvládnut pouze na dvou kolejích a pouze s jedním portálovým jeřábem pro obsluhu překladiště. V navrhovaném rozsahu je skrytá kapacita terminálu minimálně 6 až 9 párů vlaků za den – tedy dvojnásobnou až trojnásobnou kapacitu než je uvedena v záměru.

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011