Hlavní menu:

20.04.2008, autor: KOK, kategorie: Rezidence Lehovec

Stanovisko OŽP pro stavbu rezidence Lehovec

Stanovisko OŽP pro stavbu rezidence Lehovec Odbor životního prostředí Úřadu městské části Praha 14 vydal závazné stanovisko společnosti TERRA OPTIMUM spol. s r. o. k rekonstrukci a dostavbě bývalého domu služeb Lehovec.

Odbor životního prostředí mimo jiné požaduje na základě ustanovení § 3 odst. 8 zákona č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší v platném znění, předložit ekonomickou a technickou rozvahu využití centrálního zdroje tepla a lokálního zdroje vytápění (plynové kotle) vypracovanou oprávněnou osobou.

U této stavby je totiž navrženo lokální vytápění jednotlivých bytů, přestože zdroj centrálního zásobování teplem prochází přímo pod navrhovanou stavbou. Z hlediska ekologické ochrany ovzduší by bylo proto potřebné nahradit navrhovaných 76 lokálních plynových kotlů za zdroj centrálního zásobování, který je k dispozici. Dále v závazném stanovisku Odbor životního prostředí určil, že pokud dojde ke znečištění veřejných komunikací dopravou stavby, bude provedeno okamžité čištění komunikace prostředky na náklady stavebníka a při stavebních pracích a při manipulaci se sypkými materiály je nutno aplikovat účinná opatření k minimalizaci zatěžování okolí prachem (např. kropením, plachtováním). Při provádění stavby je dále nutné dbát na ochranu před hlukem (dle nařízení vlády č. 148/2006 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinku hluku a vibrací).

Ke stažení: Stanovisko OŽP pro stavbu rezidence Lehovec - 1 strana, 221 kB;
Stanovisko OŽP pro stavbu rezidence Lehovec - 2 strana, 248 kB

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011