Hlavní menu:

20.05.2003, kategorie: U Čeňku

EIA - Oznámení záměru Golfový areál GOLF RESORT BLACK BRIDGE

Areál golfového hřiště GOLF RESORT BLACK BRIDGE bude realizován na celkové ploše cca 75,06 ha v prostoru jižně od sídliště Černý Most - s ohraničením rybníkem Martiňákem (Čeňkem), potokem Chvalka, nájezdem na Pražský okruh (R1) od obchodního střediska IKEA a výběžkem Xaverovského háje. Zástavba Dolních Počernic je od vlastního hřiště oddělena pásem pozemků, které jsou využívány jako pole.
V rámci záměru je v přírodním parku Klánovice-Čihadla navrženo vybudování 18-ti jamkové veřejné hřiště s tréninkovou plochou pro nácvik hry. Výstavba hřiště znamená vybudování technicky náročného hřiště s množstvím překážek včetně pískových bunkrů, dynamickým modelováním terénu a vznikne zde také 5 vodních ploch. Ve fázi výstavby bude vyvolaná doprava velice intenzivní, protože bude nutné na lokalitu hřiště dovézt cca 1600000 t materiálů. V areálu bude 10 budov bungalovů s 2 apartmány 2+kk, každý s garáží (s kapacitou 40 ubytovaných), 2 budovy zázemí se 4 byty 2+kk pro zaměstnance, každý s garáží a golfový klub spolu s hospodářským zázemím klubu.
Plocha navrhovaného golfového hřiště zasahuje do lokálního biokoridoru kolem Svépravického potoka a biokoridoru vedoucího do Xaverovského háje, přímo se dotýká přírodní památky Xaverovský Háj. V blízkém okolí se pak nachází přírodní památky V Pískovně a Počernický rybník.
Blíže viz .
Text oznámení záměru http://www.ceu.cz/eia_files/PHA190/PHA190__oznameni.zip a
Informace o oznámení záměru http://www.ceu.cz/eia_files/PHA190/PHA190__infOznam.pdf.

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011